Stiri

Argentina castiga Campionatul Mondial, vezi reactia fanilor din intreaga lume

Articol scris de UTV Data publicării:

Hei U, aseara am asistat la unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ever! Argentina a castigat Campionatul Mondial de Fotbal 2022 din Qatar impotriva Frantei, primul trofeu al argentinienilor dupa 36 de ani. Daaamn <3

Un scurt rezumat al meciului suna cam asa: Argentina a inscris 2 goluri in prima repriza, 1 penalty executat de Messi si un gol inscris de Angelo Di Maria. In minutul 80 totul a luat o intorsatura demna de o finala, Mbappe a inscris 2 goluri in mai putin de 2 minute iar publicul a intrat in delir.

Au venit prelungirile iar inca 2 goluri au fost marcate. Messi a inscris pentru Argentina iar Mbappe a reusit egalarea printr-un Hattrick. Loviturile de departajare au fost castigate de Argentina cu 4-2.

Meciul a fost un adevarat rollercoaster emotional iar fanii din intreaga lume au luat-o razna, hai sa vedem cele mai tari reactii care au facut inconjurul internetului.

BadBunny insta story

Drake a pierdut 1 milion de dolari la pariuri

Si o serie de tweeturi care au celebrat prima Cupa Mondiala al lui Messi. Maybe the best player ever? Voi ce spuneti?