“Queen of Christmas” Mariah Carey’s holiday-themed pop-up bars to launch in four US cities
Vedete Mariah Carey // Sursă foto: Profimedia Images

Mariah Carey va cânta la ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de iarnă de la Milano-Cortina din 2026

Articol scris de UTV Data publicării:

Mariah Carey este prima artistă anunțată în programul ceremoniei de deschidere a Jocurilor Olimpice de iarnă Milano Cortina 2026. Evenimentul are loc pe 6 februarie 2026 pe stadionul San Siro din Milano, iar Jocurile se încheie pe 22 februarie.

Prezența artistei este legată de tema centrală a ceremoniei, „Armonie”, care își propune să combine muzica și sportul pentru a promova valori precum incluziunea, respectul și schimburile culturale.

Citește și "Mariah Carey ii semneaza sanul Rihannei, intr-un moment inedit, la ultimul concert de Craciun al artistei"

“Queen of Christmas” Mariah Carey’s holiday-themed pop-up bars to launch in four US cities
Mariah Carey // Sursă foto: Profimedia Images

Ceremonia pune accent pe cultura și inovația italiană

Ceremonia de deschidere este creată și produsă de Balich Wonder Studio și va avea ca protagoniști artiști internaționali, cu un focus pe cultura și inovația italiană.

Jocurile Olimpice de iarnă Milano Cortina 2026 se desfășoară în nordul Italiei, cu probe organizate la Milano, Cortina d'Ampezzo și în alte locații din regiunile Lombardia, Veneto și Trentino-Alto Adige.

Citește și "Cât câștigă Mariah Carey din „All I Want for Christmas Is You”. Piesa a ajuns la 2 miliarde de ascultări pe Spotify"

Galerie foto

Puteţi urmări Știrile UTV şi pe Google News!

Partenerii Nostri