Cunoscutul vlogger Selly, in varsta de 23 de ani, a ramas fara permis de conducere timp de patru luni, dupa ce sambata a fost prins de politisti conducand cu 236km/h pe autostrada A1 Bucuresti-Pitesti. Tanarul a primit o amenda in valoare de 3.330 de lei, conform Digi24.
“Astazi, 23 martie, in jurul orei 14:50, politistii Brigazii Autostrazi au depistat in trafic, pe Autostrada A1 Bucuresti-Pitesti, la km. 35 al sensului de mers catre Pitesti, un autoturism ce se deplasa cu 236 de km/h. Autoturismul a fost oprit, iar, la volanul acestuia, a fost indentificat un tanar de 23 de ani, din Municipiul Craiova.
Barbatul a fost sanctionat contraventional cu amenda de 3.300 de lei, iar, ca masura complementara, politistii i-au retinut permisul de conducere, in vederea suspendarii exercitarii dreptului de a conduce pentru 120 de lei, fiindu-i eliberata dovada inlocuitoare, fara drept de circulatie”, au transmis autoritatile.
![WhatsApp Image 2024-03-24 at 14.25.53](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aWFYw/ZGk1eVkzTXRjbVJ6TG5KdkpUSkclMkZj/M1J2Y21GblpTVXlSakl3TWpRbE1rWXdN/eVV5UmpJMCUyRkpUSkdNVGt6TmpZMU5G/OHhPVE0yTmpVMFgxZG9ZWFJ6JTJGUVhC/d0xVbHRZV2RsTFRJd01qUXRNRE10TWpR/dFlYUXQlMkZNVFJmTWpWZk5UTXVhbkJs/WnlaM1BUVTVNQ1pvWVhObyUyRlBUUXla/VFF3WTJKak5EWmxaREF3WlRrek1UYzNN/ams0WVRKbU1UWXdPRGsyLnRodW1iLmpw/ZyZ3PTgwMCZoYXNoPTU0YzI0MjU1M2I3MmNjNmYxNGJhY2U2OTExZmNmMTRj.thumb.jpg)
Selly crede ca ii va prinde bine perioada in care va fi pieton
La scurt timp Selly a postat pe Instagram un mesaj in care spune ca regreta incidentul si admite ca a fost iresponsabil.
„Azi am facut o greseala, eram pe A1 in drum spre Budeasa si pe o bucata mica de autostrada am mers cu peste 200 km/h si am fost luat de aparatul radar. A fost un moment de inconstienta pe care îl regret! Am invatat ceva din aceasta situatie si nu voi mai merge pe viitor cu o asemenea viteza. Indiferent cat ma grabeam la filmare, trebuia sa realizez ca viata e mai presus de orice. Cumva e bine ca raman pieton patru luni, ca ma invat minte sa nu mai fac asa ceva pe viitor”, a scris Selly.
![selly insta](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aWFYw/ZGk1eVkzTXRjbVJ6TG5KdkpUSkclMkZj/M1J2Y21GblpTVXlSakl3TWpRbE1rWXdN/eVV5UmpJMCUyRkpUSkdNVGt6TmpZMU1s/OHhPVE0yTmpVeVgzTmxiR3g1JTJGTFds/dWMzUmhMbXB3WnlaM1BUVTVNQ1pvWVhO/b1BXSmslMkZNV1k1TkdSaVlqVTVabUps/TXpneFpURmlNR1ZsT1daaFpHUTVPR1V6/LnRodW1iLmpwZyZ3PTgwMCZoYXNoPTJl/YzA1MmQwNzQ1MGZkNDZlNWQxMDVhYjQ2Y2Y2ZWMw.thumb.jpg)
Puteţi urmări Știrile UTV şi pe Google News!