Elena Nechifor, actuala soție a lui Mihai Albu, a vorbit deschis despre relația pe care o are cu Mikaela, fiica designerului din mariajul cu Iulia Albu. La un an de la căsătoria cu creatorul de modă, medicul a explicat că preferă să păstreze o anumită distanță și să nu intervină în relația dintre tată și fiică.
Mihai Albu și Elena Nechifor au sărbătorit recent primul an de căsnicie, iar cei doi au vorbit despre viața de familie și despre echilibrul pe care încearcă să îl păstreze în căminul lor. Unul dintre subiectele abordate a fost legătura dintre Elena și Mikaela, adolescenta în vârstă de 16 ani.
Soția designerului a precizat că relația dintre ele este una civilizată, însă nu își dorește să ocupe un rol care nu îi aparține. Elena Nechifor spune că Mikaela vine în casa lor pentru a petrece timp cu tatăl ei, iar ea preferă să rămână o prezență discretă.
„Noi avem o relație civilizată. Nu sunt mama surogat, dacă vine la noi este strict pentru a-și vizita tatăl. Eu sunt doar o prezență pasageră, pasageră că trec dintr-o cameră în alta prin fața lor. Ca să exagerez expunerea, sunt cea care eventual pune masa și strânge masa și atât, atunci când vine Mika”, a declarat Elena Nechifor, potrivit VIVA!.
De ce nu vrea Elena Nechifor să intervină în relația dintre Mihai Albu și fiica lui
Elena Nechifor consideră că relația dintre Mihai Albu și fiica lui trebuie să se desfășoare firesc, fără ca ea să fie prea prezentă în momentele pe care cei doi le petrec împreună. Medicul a explicat că încearcă să le ofere spațiu și să nu influențeze dinamica dintre tată și fiică.
Deși preferă să rămână în plan secund, soția lui Mihai Albu a precizat că intervine atunci când apar probleme legate de sănătate, având în vedere profesia sa. Elena Nechifor este medic și are experiență în chirurgia coronariană, valvulară și arterială periferică.
„Nu vreau să fiu prea mult prezentă între ei doi când ne vizitează (...) Atunci când e o problemă medicală, recunosc, intervin”, a mai spus Elena Nechifor.
La rândul ei, Mikaela Albu a vorbit anterior despre relația cu tatăl ei și cu actuala lui soție. Adolescenta a spus că se înțelege bine cu Mihai Albu, dar și că are o relație ok cu Elena Nechifor.
„Cu tata am o relație frumoasă, petrecem timp împreună și vorbim mult. Ne vedem des, mai ales în ultimul timp. Am lucruri multe de învățat atât de la el, cât și de la mama mea. Am stat o perioadă la tatăl meu, dar nu foarte mult, momentan sunt între case, stau atât la el, cât și la mama mea. Cu Elena am o relație OK, este un om bun”, a declarat Mikaela Albu pentru VIVA!.
Puteţi urmări Știrile UTV şi pe Google News!